27 April 2012

Kwiatowy amulet

Naszyjnik zrobiony jako amulet na trzeci dzień egzaminów. Odnoszę wrażenie, że działa bardzo sprawnie. W poprzednim poście pokazywałam zupełnie inną kolorystykę naszyjnika, ale po dłuższym namyśle postawiłam na złoto i fiolet. Już kilku osobom się spodobał, więc chyba decyzja okazała się słuszna.
Do końca kwietnia trwa wyzwanie w Kufrze, a ja przez cały egzaminowy stres zrobiłam tylko szkice...od jutra biorę się z tym do roboty. Witam też wszystkich nowych obserwatorów :))
'amulette'
cytryn, ametyst, szkło, posrebrzany kwiat

21 April 2012

Kolory

Moja wspaniała zdobycz ze sklepu tocokocham.pl ;) Wygrałam bon na 25 złotych i wykorzystałam go od razu. W paczce znalazły się tanzanity, kwarce, kryształy, cytryny, apatyty, awenturyny, karneole i kilka innych. Według mnie najładniejszy jest kaboszon korundu i sodalitowe gwiazdki.elementy posrebrzane, awenturyn


A to taka mała zapowiedź wiosennego naszyjnika. Mam nadzieję, że będę mogła go pokazać w następny weekend, ponieważ teraz przygotowuję się do egzaminu. I niech mi ktoś proszę wyjaśni, dlaczego wenę ma się wtedy, kiedy czasu brak? 

* * *15 April 2012

Szaro
metal, bawełna, sznurki sutaszowe

Długo nie miałam pomysłu jak zabrać się za szare wyzwanie w Kufrze. Ostatnio nie robię nic typowego dla mnie, więc i tym razem miało tak być. Znalazłam starą drewnianą bransoletkę i owinęłam ją paskiem bawełny ze starej koszulki, która nijak mi pasowała. Dodałam koraliki i sutasz. Nieee! To nie pasuje. Zamiast kamyczków dodałam tarczę od zniszczonych niedawno kolczyków (recykling trwa ^_^) i spirale z sutaszowych sznurków.
Może cała bransoleta nie jest powalająca, ale ja jestem zadowolona i zgłaszam ją na wyzwanie do Kreatywnego Kufra.

14 April 2012

Réseau d'améthyste

Ostatnio niczego nie było. Weny, radości, pogody. Nawet trafił się piątek trzynastego, który przeżyłam względnie dobrze. Nie było, ale teraz jest! Miłe słowa wypowiadane przez czytelników, przypływ wiosny, dobrych ocen ;) 
Wyszło na to, że wymodziłam takie oto kolczyki:

'ametystowa sieć'
stal chirurgiczna, ametyst, cernit 

...i jeszcze taki zwykły wisiorek, który już znalazł właściciela:

posrebrzane elementy, fluoryt, chryzokola

* * *

Na koniec urzekające zdjęcie, bo oprócz pięknych kolorów są lampiony (mam fioła na ich punkcie!)


* * *

Przypominam też o candy. Nadal można się zgłaszać. Wystarczy tylko klik!


7 April 2012

Pisanka

Krótko i na temat, ponieważ wszyscy gonią pewnie przedświąteczną robotę:
Spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych życzą Cytherea Bijoux i koty.Moja jedyna w te święta zrobiona pisanka. Jakoś nie mam do nich cierpliwości.

1 April 2012

Anneaux

Ach, ten tydzień był ciężki...znaczy hm...gdyby nie to, że dni idealne potrafią mi zepsuć dwa ocenowe incydenty - byłby naprawdę miły. Bardzo się niestety wkurzałam, więc tydzień uznaję za ciężki i niewart tylu nerwów. Na pocieszenie zrobiłam sobie niebieski pierścień i pracę na wyzwanie w Kufrze. stal chirurgiczna, kwarc mszysty, Toho (nadal wykorzystuję zasób koralików od Adrienn)agat wstążkowy, Toho

Pracę zgłaszam na wyzwanie W Kreatywnym Kufrze. Cały czas staram się urozmaicać prace do Kufra i wypróbowuję nowe techniki. Mam nadzieję, że przypadają wam do gustu. Pierścionek kojarzy mi się z agrestem, czyli baaardzo kwaśnym smakiem. Próbowałam też zrobić cytrusowy wisior, ale wyszedł tak tandetnie, że nie mam odwagi go w ogóle pokazać ;)

A na koniec koty, które jakoś tam się polubiły. Znaczy mały pokochał dużego, a duży zaadoptował i zaakceptował rudasa.