17 January 2013

Perłowe oko

Mimo tego, że ostatni post był prawie tydzień temu, wcale się nie leniłam. Przeciwnie. Zrobiłam dwie pary kolczyków oraz pierścień. O kolczykach będzie jeszcze w tym tygodniu słychać / widać. Teraz przejdźmy do pierścionka. 
Już kilka razy zabierałam się do zrobienia podobnego - w całości z cernitu i z jakimś drobnym kamyczkiem. Niestety nie miałam pojęcia jak wykonać to właściwie, bo już trzy razy podczas wypalania nie utrzymały kształtu, a czasami podczas lepienia traciłam cierpliwość, gdyż wszystko się rozpadało w palcach. Jednak kiedy zobaczyłam nowe wyzwanie KK wiedziałam, że tym razem po prostu muszę znaleźć sposób. Jak wiadomo potrzeba matką wynalazków - użyłam jako podstawy do lepienia srebrnej obrączki. Dzięki temu rozmiar pierścionka jest odpowiedni na mój palec, nie zniszczył się przy wypalaniu, jest lekki i jestem bardzo zadowolona. To otwiera mi nowe możliwości, bo szczerze mówiąc, nie chcę już korzystać z gotowych metalowych baz, do których można dokleić coś w jednym miejscu, a nie ozdobić na całej powierzchni.
Teraz pędzę odpocząć i mam nadzieję, że spodoba się Wam dzisiejszy drobiazg :)

ENGLISH VERSION HERE.

cernit, perła niebieska
Pierścionek zgłaszam do Kreatywnego Kufra jako pracę do pierścionkowego wyzwania. Swoją drogą to będzie chyba ciekawa seria wyzwań :)

7 comments:

 1. świetny pierścionek i piękne zdjęcia!

  ReplyDelete
 2. Jak zawsze dodajesz mi skrzydeł do dalszej pracy :D
  Bardzo Ci dziękuję!

  ReplyDelete
 3. Bardzo fajny :) też się przymierzam do tego wyzwania, ale nic konkretnego mi się jeszcze w głowie nie wykreowało :P.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

  ReplyDelete
 4. Pierwszy raz widzę takie cudeńko! Rewelacja:)

  ReplyDelete
 5. Śliczny, jak jakiś pierścien rusałki :)

  ReplyDelete
 6. Piękny! Taki delikatny, że aż samo nasuwa się pytanie: czy trwały?

  ReplyDelete
 7. boKKa: kolczyki i wisiorki są trwałe, więc teoretycznie pierścionek też. Sama się zastanawiam nad trwałością i mam zamiar go trochę przetestować. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  ReplyDelete

Każdy komentarz jest dla mnie ważny, więc bardzo dziękuję za to, że uczestniczycie w tworzeniu tego bloga i oceniacie moje prace.
Every comment matters for me so I want to say 'thank you' for participating in blog life and also create it.