24 November 2013

Spiral bracelet

Przypadkiem w moje ręce trafiło ostatnio nowe szydełko, więc powstała taka o to bransoleta. Nie bójcie się, nie mam zamiaru porzucić nowo odzyskanej chęci do tworzenia biżuterii z sutaszu cernitowego, ale trenuję sobie przed robieniem prezentów świątecznych. Ustaliłam, że na pewno muszę wydziergać dwa błyszczące naszyjniki, a ponieważ nadal jestem raczej amatorką - muszę jakoś poćwiczyć.
Dajcie znać jak podoba się Wam ta bransoleta. Wszelkie uwagi mile widziane (właściwie to będę na nie czekać z niecierpliwością).

By a quirk of fate I got a new crochet hook so I rolled my sleeves up and made this bracelet. Oh and don't worry, I'm not gonna drop out of my newly recovered desire to cernit soutache jewellery. I'm just practising before the time for Christmas gifts. I figured out that I have to make (for sure) two shiny beading necklaces and owing to my amateurishness - I must exercice.
Let me know if you like the bracelet. Every remark is welcome (actually I can't wait to read them).
W najbliższym czasie będę się zajmowała bransoletką w takich oto kolorach. Nie zdradzę chwilowo jaka to będzie wzór, ale trzymajcie kciuki, żeby się wszystko udało. Postaram się też, zrobić obiecaną wcześniej parę kolczyków, ale chwilowo skoro już udało mi się dorwać nowe szydełko, to chcę się nim nacieszyć.

In the near future I'm going to make a bracelet with those colours. I won't reveal the pattern, but keep your finger crossed because I need some support to make it real. I'll try to create a new pair of earrings for the next weekend, but for now - when I finally have new crochet hook - I'm going to enjoy it.
16 comments:

 1. Uwielbiam te koralikowe bransoletki :) Twoja jest świetna :)
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w mój quillingowy świat
  handmadebyevi.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wielkie dzięki!

   Delete
  2. Ja też je uwielbiam i stwierdziłam, że mogę sama sobie takie zrobić, a nie wzdychać na innych blogach i mówić, że nie umiem.

   Delete
 2. I love crochet spirals and this is a good one. nice work!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thanks a lot!
   Yeah I love them too :) They are so adorable

   Delete
 3. dla mnie jest idealnie :) a kolory jak zwykle perfekcyjnie dobrane :) piękna bransoletka!
  pozdrawiam :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki!
   Kolory takie trochę z musu, bo nie miałam innych koralików w takich ilościach.

   Delete
 4. Bransoletka jest cudna! Ja też chce się takich nauczyć, ale że szydełka zbyt nie pojmuję, to jakoś tak... :((

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja też myślałam, że nie pojmuję, a to takie proste. Wprawę się jakoś osiąga po kilku pewnie, bo ja nadal mam problem ze zrobieniem tego równo, ale sam schemat jest prościutki.

   Delete
 5. Your crochet rope really is gorgeous. I'll come back to see your next creation with the crochet hook.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you!
   Temporarily I don't have much time for it, but I'll try. I promise :D

   Delete
 6. Przepiękna bransoletka, chciałabym mieć takie zdolności ;)

  ReplyDelete
 7. Kolory bransoletki którą będziesz robić są ostatnio w palecie moich ulubionych - będę czekać na wynik pracy z zaciekawieniem :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Długo czekać nie będziesz, właśnie skończyłam naszyjnik i jutro zrobię z nim zdjęcia :)

   Delete
 8. To ja napiszę od strony technicznej ;) widać nić - do ciemnych koralików wybieraj ciemną nić, gdybyś dała czarną nikt by jej nie zauważył ;) musisz mocniej zaciskać, wtedy koraliki będą prosto się układać, tam niektóre odlatują w inną stronę, z tymi wskazówkami następna będzie coraz lepsza :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki za uwagę!
   Ja właśnie ubolewam nad tym białym kordonkiem. Niedługo zabieram się za brązowy naszyjnik i już wiem, że muszę się wyposażyć w coś ciemniejszego, bo tak wygląda średnio.

   Delete

Każdy komentarz jest dla mnie ważny, więc bardzo dziękuję za to, że uczestniczycie w tworzeniu tego bloga i oceniacie moje prace.
Every comment matters for me so I want to say 'thank you' for participating in blog life and also create it.