8 December 2013

First sequence

Wszystko można obrócić na swoją korzyść lub znaleźć jej pozytywy. Ten naszyjnik świetnie mi to udowodnił. Nawijając sekwencję jakimś cudem źle obliczyłam ile potrzebuję koralików. Wydawało mi się, że skoro na większe koraliki potrzebowałam metr, to teraz muszę nawlec dwa razy więcej. Ta...nie musiałam. I tak oto z bransoletki podczas pracy wyszedł naszyjnik i to wcale nie taki krótki. Teraz już wiem co i jak. Mam też ten cudowny program do generowania sekwencji. Będzie się działo. 
Chwilowo muszę się zająć koralikowymi wyrobami, ale projekty na sutasz cernitowy są i tylko czekają na swój moment (który prawdopodobnie nadejdzie podczas wyjątkowo długiej przerwy świątecznej).
Jak tam Wasze prace nad świątecznymi prezentami?

Everything can turn positive. This necklace proved me truth of the saying. While reeling beads I calculated a wrong amount of Toho to crochet. I really don't know how it happened. I thought that I need twice as many as last time. Yeah...I was wrong. It came out that I can make quite a long necklace (and the project was for a 17cm bracelet). Now I get it better. Oh and I have this amazing program for generating sequences. That will be fun.
Right now I must take care of beading Christmas gifts, but my cernit soutache's projects are waiting for their turn (plausibly during the long festive season).
And how are your handmade gifts? All finished?8 comments:

 1. Anonymous8.12.13

  Kolorystycznie skojarzyło mi się z wężami, a jako że to naszyjnik, to z Uroborosem, który zatapia kły w swój ogon, a w każdym miejscu jest przeszłość, przyszłość i teraźniejszość.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ciekawe skojarzenie, ale jak najbardziej pasujące. Nie bez powodu nazywa się te naszyjniki i bransolety wężowymi.

   Delete
 2. Fajnie to wyszło - podoba mi się ten pasek zwijający się jakby w przeciwnym kierunku :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mnie też urzekła ta sekwencja. Stwierdzam, że warto pomęczyć się przy nawijaniu dla takiego efektu z koralikami.

   Delete
 3. Ale śliczne też chciała bym umieć takie robić *.*

  ReplyDelete
 4. Dziękuję, ja tak długo chciałam, że wreszcie musiałam spróbować ^^

  ReplyDelete
 5. ojej jakie kolory..cudowny naszyjnik!

  ReplyDelete

Każdy komentarz jest dla mnie ważny, więc bardzo dziękuję za to, że uczestniczycie w tworzeniu tego bloga i oceniacie moje prace.
Every comment matters for me so I want to say 'thank you' for participating in blog life and also create it.