23 December 2013

Fuchsia & silver

Wiedziałam, że kiedy wreszcie na horyzoncie pojawi się wizja przerwy od nauki, będę chciała nadrobić biżuteryjne i blogowe zaległości. Ja wiedziałam, ale moja przyjaciółka - wena postanowiła właśnie wyjechać na wakacje. Pomysły się rozproszyły, nie dały zrealizować. W sobotę rano chwyciłam za piękne cyrkonie i po półgodzinnej torturze postawiłam na kianity. Jak widać walka trwała do momentu, aż wygrzebałam z pudełka kwarc różowy i chalcedon. Skończyło się na ultrasłodkim połączeniu szarości z różem, który na potrzeby mojego samopoczucia nazwijmy fuksją. 

I knew that when finally a vision of freetime appear on the horizon, I will try to make up my jewellery and blogging backlogs. I knew it  but my friend - afflatus decided to go on holiday. All the ideas dispersed and I couldn't realise even a slice. Satruday morning I grasped the amazing zricons and after half-hour torture I took the kyanites. As you can see my battle lasted till the moment I dig out from a box this pink quartz and chalcedony. It's all finished at ultrasweet combination of greyness and pink that needs to be called fuchsia - just for my good mood.
Pozwolę sobie teraz wrócić do uspokajającego nawijania koralików na kordonek. Zostałam magicznie obdarowana taką feerią kolorów Toho, że nie mogłam się powstrzymać i planuję w najbliższym czasie, przekształcić zawartość trzech słoiczków w miodowo - śliwkowy naszyjnik.
Życzę Wam ciepłych świąt i odpoczynku lub jak kto woli - powrotu do twórczego zabiegania :)

So right now I'm going to let my hair down and reel some beads. Few days ago I received magically a beautiful colourful package of Toho. I just couldn't refrain and in the near future I'm planning a little transformation of three mini jars filled with seed beads into a honey-plum necklace.
But for now I wish you merry Christmas and moment of rest :)2 comments:

 1. Anonymous30.12.13

  Według mnie te kolczyki przypominają trochę anioły albo jak jakieś dzwonki.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Coś jest na rzeczy z tymi aniołami, bo mi i osobom w mojej rodzinie też się tak skojarzyły :)

   Delete

Każdy komentarz jest dla mnie ważny, więc bardzo dziękuję za to, że uczestniczycie w tworzeniu tego bloga i oceniacie moje prace.
Every comment matters for me so I want to say 'thank you' for participating in blog life and also create it.