6 February 2014

Looking for spring

Pojawiły się ferie - pojawia się i sutasz cernitowy. Tak jak obiecywałam, kolczyki są bardzo kolorowe, bo przecież mają wywołać wiosnę. Wiem, że jest dopiero luty, ale czemu nie? Najbardziej ze wszystkich pór roku lubię wiosnę, więc jak dla mnie mogłaby trwać cały czas.
Myślę też o nowej kolekcji biżuterii, ale najpierw muszę skończyć jedną bransoletkę. Opublikuję i zobaczymy czy się Wam spodoba.
Ostatnio w Bydgoszczy pogoda jest piękna. Budzę się rano i cieszę, że jest jasno, ciepło i dzięki temu chętniej się pracuje. Być może właśnie w związku z tą pogodą mam manię sprzątania. Już zaadaptowałam całą szufladę biurka tylko na koraliki i za każdym razem kiedy do niej zaglądam nie mogę się napatrzeć na tę feerię kolorów. Jak u Was wygląda organizacja przestrzeni do rękodzieła? Macie masę pudełeczek czy może wszystko w artystycznym nieładzie uśmiecha się do Was ze stołu?

Winter holiday finally came to Bydgoszcz, so it's time for cernit soutache. As I promised, earrings are full of colours, but you know that they have a mission - to attract spring :) And yes, I know that it's barely February but why not? From all the seasons the most I like spring, so for all I care it could last all the time, forever.
I've been thinking about a new jewellery collection but first I need to finish one bracelet. I'll publish it and we'll see if you like it.
Lately, there's a beautiful atmosphere in Bydgoszcz. I wake up every morning and I'm so glad that the sun shines, it's warm and because all of that I can work with pleasure. Maybe it's because of the weather, but I have a mania of cleaning things. I've already adapted my big drawer into a bead palace and every time I open it and look at them, I just can't stop gazing at this wonderful brilliance.
How is your space organisation? Do you have lots of boxes or maybe there's a artistic chaos at your table?
Kolory kolczyków zainspirowane były tym zdjęciem / grafiką. Nie pamiętam konkretnie jaki to był edytorial, ale modelka to Polka - Zuzanna Bijoch. 

Colors from new earrings were inspired by this photo / graphics. I can't remember what was the theme and magazine but the model is from Poland - Zuzanna Bijoch.
6 comments:

 1. Przepiękne kolory i przepiękne kolczyki! Wielkie wow! Czekam na nowe prace! :)

  U mnie z organizacją przestrzeni jest marnie. Mam swój mały pokoik - a'la pracownię. Jedyny mebel jaki posiadam to mały stolik. Jest jeszcze wieszak na ubrania ;). Rzeczy do rękodzieła trzymam w plastikowych pudłach, ale nie wszystkie się w nich mieszczą. Na widoku pozostaje spora część. Ogólnie panuje tu artystyczny bałagan ;). Chciałabym to kiedyś lepiej zoorganizować...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wielkie dzięki :)
   Ja raz na jakiś czas mam taką potrzebę zmienienia czegoś w moich rękodzielniczych przedmiotach i po prostu zmieniam miejsce. Te z szuflady idą do szafki albo do pudełeczka i tak w kółko. Marzy mi się taki kącik gdzie wszystko będzie ładnie ułożone w jednym miejscu, ale przy kotach i moim metrażu to nie będzie proste.
   No, ale ty przecież masz ten wieszak! Tyle można z nim zrobić :))

   Delete
 2. Oj widać inspiracje, napiszę po raz kolejny- wspaniałe :D A co do mojego porządku.. żebyś się nie wystraszyła kiedy go zobaczysz.. Powiedzmy, że artystyczny nieład to najlepsze określenie całego mojego pokoju. :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nina, przesadzasz na pewno nie jest tak źle!

   Delete
 3. Kolory cernitu fajnie pasują do wiszących korali, ładnie tworzą całość. I bardzo bardzo podoba mi się to, że zamieściłaś inspirację. W kolczykach widać ją bardzo mocno i to też mi się bardzo podoba :)
  A wiosna. Wiosna, a już nawet przedwiośnie, gdy zdejmuje się czapkę, uszy nie marzną, a wiatr delikatnie powiewa po włosach dyskutując ze słońcem na twarzy - dla mnie jest wtedy czas niesamowicie wzmożonej wrażliwości na piękno świata i wtedy właśnie odczuwam życie jakoś tak jakby mocniej. Piękne uczucie.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cieszę się, że widać powiązanie z inspiracją. Bardzo mi na tym zależało.
   Mam podobne odczucia jak ty. Zawsze mam wrażenie, że przy takiej pogodzie jak teraz jakoś dokładniej obserwuję świat dookoła.

   Delete

Każdy komentarz jest dla mnie ważny, więc bardzo dziękuję za to, że uczestniczycie w tworzeniu tego bloga i oceniacie moje prace.
Every comment matters for me so I want to say 'thank you' for participating in blog life and also create it.