18 May 2014

House of stripes

Dawno nie brałam udziału w żadnym wyzwaniu, mimo że śledzę większość na bieżąco. Jednak przechadzając się ostatnio po blogach, trafiłam na ciekawą zabawę w Szufladzie. Chwilę myślałam nad tematem, zapisałam sobie ku pamięci co i jak chcę zrobić, a następnego dnia przystąpiłam do pracy. 
Powstał maleńki wisior - zeszycik z masy termoutwardzalnej - cernit. Kiedyś już robiłam notesy, ale ten jest wyjątkowo mały (tylko 2cm długości). Zawijasy, paseczki i konstrukcja domku powstała przez rozwałkowanie masy do mikroskopijnego rozmiaru. Ledwo mogłam przyklejać to wszystko, bo rwało się w palcach. 
Mam nadzieję, że się spodoba. Trzymajcie kciuki!

I haven't taken part in any blog challenge for ages, even though I keep abreast of them. However while strolling around the blogs, I found out a cool game at Szuflada. I thought about it for a bit, took notes of what I'm going to do and the day after I begin sculpting.
I created a thiny pendant/notebook (only 2cm long) from polymer clay. Those squiggles, stripes and structure of house were made by rolling them out to a microscopic size. I could barely stick them to the base, because everything was tearing in my fingers. 
Jakiś miesiąc temu nawlekłam miszmasz koralikowy w odcieniach czerwieni, a że niedawno go skończyłam, to doczekał się zdjęć. Naszyjnik spodobał się mojej mamie, która dostanie go na Dzień Matki, a z tego co widzę już nie może się tego doczekać :)

About a month ago I stringed the red mix of Tohos and since it's finished - I could take some photos. The necklace has made an impression on my mum, so she'll have it as a gift for upcoming Mother's Day and as far as I can see she can't wait to wear it :)
6 comments:

 1. Jaki słodki domeczek! :) jest śliczny - i motto jedno z moich ulubionych ;)
  a koraliki podziwiam, zwykle polegam gdzieś po dwóch dniach nawlekania ;P

  ReplyDelete
 2. Fantastyczny domek! Aż mi się ciepło zrobiło, jak pomyślałam z jaką precyzją musiałaś przyklejać te paseczki, obłędne:) Sznur koralikowy znakomity:D

  ReplyDelete
 3. Ojeej! Jeśli miałabym jednym słowem opisać Twój naszyjnik, to byłoby to zdecydowanie "uroczy" :>

  ReplyDelete
 4. Uroczy domek, a kolorki w naszyjniku - smaczne :)

  ReplyDelete
 5. Piękny dom dziękujemy za udział w wyzwaniu szuflady

  ReplyDelete
 6. No nie mogę..... jest uroczy, piękny, zachwycający! Podziwiam szczerze, takie maleństwo, a tak precyzyjnie wykonane. Wspaniały pomysł :)

  Dziękuję za udział w wyzwaniu Szuflady!

  ReplyDelete

Każdy komentarz jest dla mnie ważny, więc bardzo dziękuję za to, że uczestniczycie w tworzeniu tego bloga i oceniacie moje prace.
Every comment matters for me so I want to say 'thank you' for participating in blog life and also create it.