6 May 2014

Golden crystals

Post na sobotę z bead soup jest przygotowany. Wszystko skończone, więc ze spokojem mogłam się zabrać za inne wytwory. Tak powstały te drobne, błyszczące kolczyki. Uwielbiam benzynkowe kryształki, w słońcu zawsze się pięknie mienią.
Cytryny oprawione w sutasz cernitowy, czyli moją ukochaną masę termoutwardzalną. Koraliki wciągają, ale to jednak lubię bardziej. Cały proces twórczy; od mieszania kolorów, przez kształtowanie sznureczków, aż do wyjęcia z pieca - sprawia mi to niesamowitą frajdę.

The post for Bead Soup Reveal is ready. I'm so excited! As everything was ready, I could focus on other creations. That's how my latest shiny earrings had come into being. I love the effect of crystals coated with gasoline, they glitter  so wonderfully.
I made those citrins fit into cernit soutache - my beloved polymer clay. You know, beading absorbs, but I prefer my own tehnique. Artistic process; from mixing the colours through forming the strings, till taking out the of stove - it's very gratifying.
Jakiś czas temu zrobiłam też dla siebie taką bransoletę. Noszę ją bardzo często i nikomu nie oddam :)

Some time ago I made a spiky bracelet. I wear it all the time and I won't give it back :)
A teraz czas na minutkę chwalipięctwa. Wczoraj dotarła do mnie wielka paczucha koralików od Preciosy. Tyle razy już się zapisywałam i straciłam już nadzieję, a okazało się, że cierpliwość się opłaciła i w ostatniej turze konkursu, udało mi się zdobyć takie cuda. 
Niespodzianka była jeszcze większa, ponieważ jakoś na fanpage'u Preciosy nie dostrzegłam tej miłej wiadomości i wczoraj się nieźle zdziwiłam.

And now there's a minute for me boasting to you. Yesterday I received a huge package of beads (and other goodies) from Preciosa Ornela. I'd had been signing so many times and finally my patience payed off. 
The surprise was even bigger, cause I hadn't checked their fanpage and I hadn't seen this amazing news.

15 comments:

 1. Nigdy nikomu tak nie zazdrościłam jak Tobie teraz!! Taak bardzo chcę! :< Gratulacje! Musisz przynieść koniecznie i się pochwalić. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oj tam oj tam Nina, wiadomo, że się z Tobą podzielę :)

   Delete
 2. The Precosia company gives away beads at random?

  ReplyDelete
  Replies
  1. I really don't know how it works. Every month I got a package with 10 grams of beads and it was a prize for each contestant. BUT every month four people got a huge package. That's all I know.

   Delete
  2. But it's for entering their monthly competitions right?

   Delete
  3. Yeah, but Preciosa told that now it's over. They have another contest, not as great :)

   Delete
 3. Gratuluję wygranej :-)
  A bransoletka którą sobie zrobiłaś jest śliczna.

  ReplyDelete
 4. Zarówno kolczyki jak i bransoletka bardzo mi się podobjają. Kolczyki chyba trochę bardziej, bo weselsze :). Gratuluję wygranej! Taka ilość koralików musi cieszyć :D.

  ReplyDelete
 5. Łohoho, gratuluję :) Mój zastój twórczy ostatnio osiągnął krytyczny poziom, coraz bardziej mam ochotę zabrać się za coś nowego, no a widząc takie cudeńka... No cóż, pozazdrościć cierpliwości :) Bransoletka jest cudowna, a o takiej pace koralików to każda z nas po cichy marzy ;)

  ReplyDelete
 6. Tylko pozazdrościć. Mój zastój w tworzeniu osiągnął chyba poziom krytyczny, brak czasu, brak motywacji. Ale motywacja powoli wraca :) Piękne rzeczy, bransoletka szczególnie w moim stylu. A takiej wielkiej paki koralików pragnie pewnie każda z nas ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja też ostatnio nie miałam weny, teraz jakoś do mnie dopiero dotarło, że mam więcej czasu i mogę robić nowe rzeczy.
   Na pewno niedługo się zmotywujesz. Trzymam kciuki!

   Delete
 7. O, i znów cernit! Jak próbowałam zrobić jakieś sutaszowe twory to stwierdziłam, że wbrew pozorom potrzeba dużo kreatywności do tworzenia takich wzorów. Także teraz już z większą świadomością mogę podziwiać :) Pieczesz to w normalnym piekarniku? Jak...ciasto? :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dokładnie tak jak ciasto. Czasami wypalam zaraz po tym jak się jakieś ciasto upiecze i wtedy cernit pięknie pachnie przez kilka godzin :)

   Delete
 8. Those earrings are so pretty. Congratulations on the contest win. All those beads will keep you busy ;-).

  ReplyDelete

Każdy komentarz jest dla mnie ważny, więc bardzo dziękuję za to, że uczestniczycie w tworzeniu tego bloga i oceniacie moje prace.
Every comment matters for me so I want to say 'thank you' for participating in blog life and also create it.