21 June 2015

Sea foam

Jakiś czas temu na targach Amberif kupiłam sobie dwa kaboszony - druzy kwarcu i labradorytu. Oba były tak piękne, że bałam się je ruszać, żeby nie odebrać im urody. Jednak w przypływie weny jakiś tydzień temu zaczęłam obszywać druzę. 
Nie chciałam dodawać nowych kolorów, bo jak widzicie - sam kwarc w zależności od światła niesamowicie się mieni. Zostałam przy niebieskich i srebrzystych barwach. 
Jak Wam się podoba? Jest zbyt niebiesko czy nie?

Some time ago at Amberif fair in Gdansk I bought myself two cabochons - druse of quartz and a piece of labradorite. They were both so beautiful that I was afraid of starting my work in order not to take their charm back from them. However, in a flush of inspiration a week ago I started to embroider the druse.
I didn't want to add new tones, because as you can see - the quartz sparkles differently depending on light, so I just sticked to blue and silver.
How do you like it? Is it to bluish or not?

6 comments:

 1. Przecudny wisior! :) Absolutnie nie za niebieski - wg mnie idealnie dobrałaś nazwę, mieni się jak piana morska i cudnie skrzy w tym świetle :)
  podziwiam!

  ReplyDelete
 2. Wygląda cudownie, jak kosmiczny kamień :) choć coś i z morskiej toni ma ale takiej w świetle księżyca :)

  ReplyDelete
 3. piękny, uwielbiam twoje niebanalne ozdoby
  pozdrawiam

  ReplyDelete
 4. Zgadzam się z przedmówczyniami, wcale nie jest zbyt niebiesko, pięknie jest! Dobry pomysł, żeby zawiesić go na czarnym rzemieniu, z łańcuszkiem mogło by już być zbyt błyszcząco - a tak jest super :)

  ReplyDelete
 5. Piękny minerał i piękne dobrałaś mu obszycie. Nic dodać nic ująć.

  ReplyDelete
 6. Hej dziewczyny, z opóźnieniem zaczęłam odrabiać blogowe komentarze i Wasze blogi.
  Wielkie dzięki za te wszystkie miłe słowa, to bardzo motywujące :*

  ReplyDelete

Każdy komentarz jest dla mnie ważny, więc bardzo dziękuję za to, że uczestniczycie w tworzeniu tego bloga i oceniacie moje prace.
Every comment matters for me so I want to say 'thank you' for participating in blog life and also create it.