30 August 2015

Waviness

Czy pamiętacie tę bransoletę? Tym razem zrobiłam węższą i z innych rodzajów koralików, ale efekt falowanego materiału pozostał. Wzór rozrysowałam sama (nieparzysty peyote), ale za dużej filozofii z nim nie było i już po chwili nie trzeba było go używać.
Uszyłam ją w jeden dzień i z zaskoczeniem odkryłam, że ostatnio prace szyję coraz szybciej. Czy też to u siebie zauważyliście po dłuższym czasie koralikowania?

Do you remember that bracelet? This time I made similar wavy one, but thinner and from different types of beads. I drew the pattern myself (it's odd-count peyote), but it wasn't complicated so a moment later I didn't need it at all.
It took me one day to create it and much to my surprise I discovered lately I'm sewing works much quicker then I used to. Did you noticed that yourselves after some time of beading?
Jeszcze w maju uszyłam takie małe serduszko (wg wzoru Silver Aguti oczywiście) i noszę je bardzo często. Zwariowałam na punkcie koralików w srebrnych kolorach, bo pasują praktycznie do wszystkiego.

It was in May when I made this little silver heart (obviously the scheme is from Silver Aguti's blog) and since then I've been wearing it with pleasure. I'm obsessed with nickel seed beads, because they suit (almost) every outfit.

4 comments:

 1. podoba mi się ta niebieska kolorystyka :)
  zapraszamy w wolnej chwili :)

  ReplyDelete
 2. Bransolety sprzed roku nie pamiętałam, bo mnie wtedy akurat nie było w internecie, ale teraz ogarnęło mnie wielkie WOW - zarówno wobec tej niebieskiej, jak i prototypu :) Obie są przecudowne, a jak słyszę, że "nieparzysty peyote to żadna filozofia", to czuję się zainspirowana do pracy, bo niczego na świecie chyba nie cierpię bardziej niż nieparzystego peyote'a - zawsze mi coś gdzieś krzywo pójdzie ;)) A u Ciebie - równiutko, ślicznie, idealnie. ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję Ci bardzo!
   Ja tam bardzo lubię nieparzystego peyota, bo można inne wzory rozrysować. I to się naprawdę prosto szyje! Tylko trzeba konsekwentnie w jednym miejscu zawsze równo nitką przechodzić. Spróbuj, spróbuj - prościzna :)
   pozdrawiam!

   Delete

Każdy komentarz jest dla mnie ważny, więc bardzo dziękuję za to, że uczestniczycie w tworzeniu tego bloga i oceniacie moje prace.
Every comment matters for me so I want to say 'thank you' for participating in blog life and also create it.